На Львівщині зменшилась кількість захворюваності на туберкульоз

14 серпня у Львові відбулась прес-конференція ʺНові препарати в лікуванні туберкульозу, їх переваги та недоліки, нові схеми лікування та недопущення розвитку резистентностіʺ. Про це Гал-інфо розповіли у прес-службі ЛОДА.

Відтак, генеральний директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак наголосив на тому, що на території Львівщини спостерігається щорічне зменшення захворюваності на туберкульоз. Об этом сообщает smi24.in.ua со ссылкой на СМИ.


ʺЗа останні 10 років захворюваність в області знизилась. Якщо у 2008 році впродовж року захворіло на туберкульоз 2,5 тисячі осіб, то у 2018 ця цифра становить близько 1300 осіб. Тобто захворюваність впала практично на 50%. Туберкульоз лікується і не є вироком. Для цього необхідні три складові: вчасна діагностика, наявність препаратів та спеціалістів, а також бажання самого пацієнта одужатиʺ, — додав Любомир Рак.


Він наголосив, що важливим елементом зниження захворюваності є вчасна діагностика.


За словами Любомира Рака, бактеріологічна лабораторія Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру – одна з кращих в Україні, адже має найсучасніший набір обладнання, який є не тільки на теренах держави, але й за кордоном. Відтак, туберкульоз встановлюють на молекулярно-генетичному рівні, на рівні дослідження ДНК упродовж 5-ти годин. Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів. Раніше така процедура займала мінімум два місяці.


У межах заходу організатори також розповіли про переваги пацієнт-орієнтованої моделі лікування хворих на туберкульоз, як одну з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я для подолання туберкульозу в Україні.


ʺВпровадження нових коротких схем лікування передбачає зменшення термінів лікування кращими, новими препаратамиʺ, — розповів Любомир Рак.


У межах брифінгу наголосили на важливості систематичності прийому ліків, безперервності та завершенні лікування. Особливу увагу закцентували на співпраці з неурядовими організаціями і зазначили, що вони є однією із важливих ланок у доведенні лікування пацієнтів з туберкульозом до кінця.


Заступник керівника Благодійної організації ʺБлагодійне товариство ʺВсеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДʺ м. Львівʺ Сергій Миронюк звернув увагу присутніх на необхідності підтримки соціально-вразливих верств суспільства, які занедужали, у цьому завданні.


ʺЛише разом ми зможемо здолати цю недугу. Завданням нашої організації є забрати бар’єри. У Львівській області понад 800 пацієнтів співпрацюють з організацією і така взаємодія приносить плодиʺ, — пояснив Сергій Миронюк.


Нагадаємо, як писало Гал-інфо, в Україні низький рівень довіри до вакцинації.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/na_lvivshchyni_zmenshylas_kilkist_zahvoryuvanosti_na_tuberkuloz_323631.html”

Вход

Меню пользователя

 

Довольно часто трудно определить — какой стороне принадлежит тот или иной портал, ведь внешне тенденциозная подача новостей может быть и незаметна, но за ней стоит строгая редакционная политика. И именно редактор указывает, что и как писать. Сайт Black&White News изначально решил уйти от такого подхода — мы ясно разграничиваем наши новости.
На сайте Black&White News вы и сами увидите, какая новость пришла из каокго источника. Мы не скрываем — мы вскрываем. Быть может, на нас разозлятся конкуренты — но мы играем в открытую. Только так.